Amasya Emniyet Mdr.E Pasaport Randevu Alma ,Pasaport Başvuru

Tarafından   02/28/2015

epasaport-randevu-amasya-emniyetAksaray’da ikamet eden ve ilk defa pasaport almak isteyen ya da günü geçen pasaport yenilemesi işlemleri ve gerekli evraklar..Aksaray Emniyet Müdürlüğünden E Pasaport Randevusu nasıl alınır?
Amasya ilimizde umuma mahsus (bordo) pasaport işlemleri Amasya Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Pasaport Büro Amirliği tarafından yapılmaktadır.
Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Göllü Bağlari Mah. Alpaslan Türkeş Cad. No:70 AMASYA Tel:(0358)2185005 Dahili:5420 Randevusuz başvuru yapılmaktadır.
Merzifon İlçe Emn.Md. Harmanlar Mah. Dolu Sok. No:9/A Merzifon/AMASYA Tel:(0358)5131325 Dahili:179 Randevusuz başvuru yapılmaktadır.
Suluova İlçe Emn.Md. Şeker Mah. Atatürk Bulvarı Suluova/AMASYA Tel:(0358)4171957 Dahili:117 Randevusuz başvuru yapılmaktadır.

YENİ PASAPORT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELER?
– Son 6 ayda çekilmiş ve başvuru sahibinin güncel halini gösteren (0 yaş çocuklar için de, dahil olmak üzere)
– 50mm X 60mm ebatlarında
– Arka Fonu Beyaz
– Biyometrik özelliklere sahip
Üzerinde TC kimlik numarasının bulunduğu TC nüfus cüzdanı aslı, başvuru esnasında ibraz edilmeli.
Müracaat sırasında parmak izi alınacaktır. Müracaat sırasında başvuru sahibinin parmak izi alınmaktadır.Daha önce herhangi bir sebeple( sürücü belgesi, silah ruhsatı, pasaport alan) parmak izi alınmış olan kişiler, parmak izlerinin alındığını belgelendirmeleri halinde, tekrar parmak izi vermek durumunda kalmayacaktır.2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunun 5’inci maddesi uyarınca, 7 yaşından gün almış ve daha büyük çocuklardan parmak izi alınmaktadır.
Pasaport Harç ve Cüzdan Bedelinin anlaşmalı bankalar veya Maliye Veznelerine yatırıldığına dair dekont aslı.
– Dekontun üzerinde Tahsil Edilmiştir kaşesinin basılması
– Dekontun 1. Nüshasının müracaatta sunulması (en üst nüsha)
– Dekontun üzerinde tahsilatı yapan memurun ıslak imzasının bulunması gerekmektedir
Varsa daha önceden alınmış pasaportların aslı getirilmelidir.
ÖNEMLİ: Pasaport müracaatı yapacak kişinin başvuru esnasında mutlaka bulunması gerekmektedir. Kişi olmadan ya da vekâletname ile müracaat kabul edilmemektedir.
ÖNEMLİ: Müracaatınızı randevu alarak ya da randevusuz olarak yapabilirsiniz. Ancak randevusuz yapılacak müracaatlarda işlem önceliğinin randevulu vatandaşlarımıza ait olduğu unutulmamalıdır

e -pasaport-randevu-amasya-emniyet-pasaport-şube

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir