Aksaray Emniyet Mdr. E Pasaport Randevu Alma ,Yeni Pasaport Başvuru

Tarafından   02/28/2015

epasaport-randevu-aksaray-emniyetAksaray’da ikamet eden ve ilk defa pasaport almak isteyen ya da günü geçen pasaport yenilemesi  işlemleri ve gerekli evraklar..Aksaray Emniyet Müdürlüğünden E Pasaport Randevusu nasıl alınır?
Aksaray ilimizde umuma mahsus (bordo) pasaport işlemleri Aksaray Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Pasaport Büro Amirliği tarafından yapılmaktadır.
Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Tacin Mah. E-90 Karayolu Üzeri AKSARAY Tel:(0382)2886202 Randevusuz başvuru yapılmaktadır.
Eskil İlçe Emniyet Amirliği Merkez Mah. Atatürk Bulvarı No:3 Eskil / AKSARAY Tel: (0382) 411 5300 Randevusuz başvuru yapılmaktadır.
Gülağaç İlçe Emniyet Amirliği Meydan Mah. Hükümet Konağı K:1 Gülağaç / AKSARAY Tel:(0382 ) 431 31 44 Faks:(0382 )431 23 68 Randevusuz başvuru yapılmaktadır.
Ortaköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Fatih Mah. Şereflikoçhisar Caddesi Üzeri İlçe Emn. Md. Tel: (0 382 ) 451 22 68 Randevusuz başvuru yapılmaktadır.
YENİ PASAPORT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELER?
– Son 6 ayda çekilmiş ve başvuru sahibinin güncel halini gösteren (0 yaş çocuklar için de, dahil olmak üzere)
– 50mm X 60mm ebatlarında
– Arka Fonu Beyaz
– Biyometrik özelliklere sahip
Üzerinde TC kimlik numarasının bulunduğu TC nüfus cüzdanı aslı, başvuru esnasında ibraz edilmeli.
Müracaat sırasında parmak izi alınacaktır. Müracaat sırasında başvuru sahibinin parmak izi alınmaktadır.Daha önce herhangi bir sebeple( sürücü belgesi, silah ruhsatı, pasaport alan) parmak izi alınmış olan kişiler, parmak izlerinin alındığını belgelendirmeleri halinde, tekrar parmak izi vermek durumunda kalmayacaktır.2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunun 5’inci maddesi uyarınca, 7 yaşından gün almış ve daha büyük çocuklardan parmak izi alınmaktadır.
Pasaport Harç ve Cüzdan Bedelinin anlaşmalı bankalar veya Maliye Veznelerine yatırıldığına dair dekont aslı.
– Dekontun üzerinde Tahsil Edilmiştir kaşesinin basılması
– Dekontun 1. Nüshasının müracaatta sunulması (en üst nüsha)
– Dekontun üzerinde tahsilatı yapan memurun ıslak imzasının bulunması gerekmektedir
Varsa daha önceden alınmış pasaportların aslı getirilmelidir.
ÖNEMLİ: Pasaport müracaatı yapacak kişinin başvuru esnasında mutlaka bulunması gerekmektedir. Kişi olmadan ya da vekâletname ile müracaat kabul edilmemektedir.
ÖNEMLİ: Müracaatınızı randevu alarak ya da randevusuz olarak yapabilirsiniz. Ancak randevusuz yapılacak müracaatlarda işlem önceliğinin randevulu vatandaşlarımıza ait olduğu unutulmamalıdır

e -pasaport-randevu-aksaray-emniyet-pasaport-şube

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir