AMASYA BYOMETRİK E-PASAPORT BAŞVURU RANDEVUSU ALMA

Tarafından   05/07/2016

Amasya yeni biyometrik epasaport başvurusu ve randevu alma işlemleri; Amasya’dan yeni pasaport başvuruları randeu almadan yapılabiliyor.Bunun yanında ,Taşova,Merzifon ve Suluova ilçelerinden biyometrik e pasaport başvurusu randevusuzgerçekleştiriliyor..E pasaport  başvuru durumunu sorgulama ,ptt pasaport takip işlemleri ,alınan pasaport randevusu hakkında bilgi alma işlemleri TC kimlik no ve referans numarası ile online yapılıyor..e-pasaport-randevu-alma-amasya

Amasya İl Emniyet Müdürlüğü
Göllü Bağlari Mah. Alpaslan Türkeş Cad. No:70 AMASYA
Tel:(0358)2185005 Dahili:5420

Amasya yeni pasaport başvuru işlemleri nasıl yapılır? Amasya’dan yeni pasaport müracaatında bulunacak vatandaşlar pasaport başvurularını şahsen yapması gerekiyor.Yurtdışına gidecek vatandaşlar pasaport başvurularını seyehatlarından en az 2 hafta önce yapmaları tavsiye edilir.

Acil Pasaport Hattı 09:00/18:00 Saatleri Arasında +90 312 462 91 46 ve 47 Nolu telefonlardan ulaşabilirsiniz.e-Pasaportlar; en az 6 ay olmak üzere, 1 yıllık, 2 yıllık, 3 yılllık, 4 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık olarak düzenlenmektedir.

Yazımızda vergiğimiz epasaport.egm.gov.tr/basvuru/yerler.aspx linkini kullanarak başvurunuzu yapıp e pasaport randevusu alabilirsiniz veya daha önceki başvurularınıza ait randevu bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz.

Yeni pasaport müracaat tarihi itibariyle 18 yaşını girmemiş olanlara en fazla 5 yıl; 18 yaşından büyük şahıslar için en fazla 10 yıl geçerli olacak pasaport düzenlenir .
Müracaat tarihi itibariyle 18 yaşını ikmal etmemiş olanlara en fazla 5 yıl; 18 yaşından büyükler için en fazla 10 yıl pasaport tanzim edilmektedir.

5682 sayılı Pasaport Kanununa göre, pasaport başvuru işlemleri şahsen yapılması gerektiğinden ( 0 yaş da dahil olmak üzere tüm başvurularda, pasaport sahibi şahsen bulunmalıdır) başvuru sahiplerinin müracaat sırasında hazır bulunmaları gerekmektedir.

Biyometrik umuma mahsus pasaport nedir ?
Hizmet, hususi veya diplomatik pasaport başvurusu için 5682 sayılı Pasaport Kanunu’nda belirtilen şartları taşımayan kişiler umuma mahsus pasaport başvurusunda bulunabilirler.

Biyometrik pasaport çıkartmak için gerekli belgeler neler?

**Yeni pasaport başvurusunda bulunacak vatandaşlar TC kimlik numarasının bulunduğu TC kimlikğinin aslı, başvuru esnasında ibraz edilmeli.
**Bunun yanında 2 adet Biyometrik Resim
– Son 6 ayda çekilmiş ve başvuru sahibinin güncel halini gösteren (0 yaş çocuklar için de, dahil olmak üzere)
– 50mm X 60mm ebatlarında
– Fonu Beyaz
– Biyometrik özelliklere sahip
– 2 adet
**Varsa daha önceden alınmış pasaportların aslı
**Müracaat sırasında parmak izi alınacaktır
Müracaat sırasında başvuru sahibinin parmak izi alınmaktadır.Daha önce herhangi bir sebeple parmak izi alınmış olan kişiler, parmak izlerinin alındığını belgelendirmeleri halinde, tekrar parmak izi vermek durumunda kalmayacaktır.
2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunun 5’inci maddesi uyarınca, 7 yaşından gün almış ve daha büyük çocuklardan parmak izi alınmaktadır.
Pasaport Cüzdan Bedelinin anlaşmalı bankalar veya Maliye Veznelerine yatırıldığına dair dekont aslı(Adına Pasaport Müracaatı Yapılacak Birey Adına Yatırılmalıdır).
– Dekontun üzerinde Tahsil Edilmiştir kaşesinin basılması – Dekontun 1. Nüshasının müracaatta sunulması (en üst nüsha) – Dekontun üzerinde tahsilatı yapan memurun ıslak imzasının bulunması gerekmektedir

E-PASAPORT RANDEVU (BAŞVURU) SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

E-PASAPORT RANDEVU İPTALİ İÇİN TIKLAYINIZ

Merzifon İlçe Emn.Md.
Harmanlar Mah. Dolu Sok. No:9/A Merzifon/AMASYA
Tel:(0358)5131325 Dahili:179

Suluova İlçe Emn.Md.
Şeker Mah. Atatürk Bulvarı Suluova/AMASYA
Tel:(0358)4171957 Dahili:117

Taşova İlçe Emniyet Müdürlüğü
Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 31 Taşova/AMASYA
Tel : (0358)312 10 38- Dahili: 8470 Faks: (0358)312 15 13

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir