Barkot Numarası veya Telefonla Ptt Pasaport Takibi

Tarafından   02/14/2015

e-pasaport-teslim-takip-sistemiYeni pasaportum nezaman teslim edilecek?Pasaport takibi için ptt barkot numarasını nereden bulabilirim?Yeni pasaport başvurusunda bulunan vatandaşların işlemleri yurtiçinde istisna durumlar dışında ortalama olarak 5 – 7 günde sonuçlandırılmaktadır.Hazır olan pasaportlar daha sonra vatandaşlara gönderilmek üzere PTT kargoya teslim edilir.
e Pasaport başvurusunda bulunan vatandaşların müracaat enasında sisteme bildikleri cep telefonu numaralarına pasaport gönderisinin PTT Genel Müdürlüğü tarafından teslim alınmasıyla birlikte barkot numarası ve aşamaları hakkında SMS ile bilgilendirme hizmeti yapılmaktadır.Başvuru sahiplerinin e Pasaportları, PTT Kargo aracılığıyla doğrudan (müracaat sırasında sisteme girilen) adreslerine gönderilmektedir. e Pasaport başvuru sahibine veya başvuru sırasında teslim alabilmesi için ismi belirtilen kişiye teslimat yapılmaktadır. Belirtilen adreste ilgili kişiye 2 defa ulaşılamaması halinde e Pasaport gönderileri 7 gün süre ile teslim alınmak üzere Posta Merkezinde bekletilmektedir.Posta Merkezinden 7 gün içerisinde teslim alınmayan pasaport gönderileri,ilgilisi tarafından teslim alınana kadar muhafaza edilmek üzere müracaat ettikleri Pasaport Şubesine gönderilmektedir.
Pasaport takip işlemlerinizi aşağıdaki linkten online yada Ptt müşteri hizmetleri numarası 444 1 788 arayarak yapabilirsiniz..barkodu-ile-ptt-pasaport-takibi-sorgulama

Barkot Numarası veya Telefonla Ptt Pasaport Takibi” da bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir