e Pasaport başvurusu yaptıktan kaç gün sonra teslim edilir ?

Tarafından   02/12/2015

e -pasaport-teslim-süresiİki hafta önce pasaport başvurusu yaptım pasaportumu başvuru yaptıktan kaç gün sonra alabilirim? e Pasaport başvurusu kaç günde sonuçlanır?çipli pasaport kaç günde teslim ediliyor?e pasaport kaç günde çıkar?
Yurt dışı başvuru sahipleri e Pasaportlarını yalnızca başvuruda bulundukları Büyükelçilik veya Başkonsolosluktan teslim alabileceklerdir
E pasaportlar Emniyet Genel Müdürlüğünün Ankara – Gölbaşında bulunan pasaport basım merkezinde düzenlendikten sonra başvuru sahiplerinin beyan ettikleri adreslerine PTT kargo aracılığı ile gönderilmektedir.Yurt içi başvuru sahiplerinin e Pasaportları özel posta aracılığıyla doğrudan adreslerine gönderilecektir. Başvuru sahibine veya başvuru sırasında e Pasaportunuzu teslim alabilmesi için muvafakatinizi belirteceğiniz kişiye belirtilen adreste 3 defa ulaşılamaması durumunda e-Pasaportlar başvuruda bulunulan Emniyet Müdürlüğünden teslim alınabilecektir.PTT tarafından adrese gönderilen e pasaportlar için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir