E Pasaport Randevusu Nasıl Alınır?

Tarafından   02/08/2015

Tıkla E Pasaport Randevusu Nasıl Alınır Öğren..Adım adım e pasaport randevu alma işleminin nasıl yapıldığını aşağıdaki yazımızda resimli anlattık..
E Pasaport başvuru işlemleri bulunduğunuz il ilçe ilgili Emniyet Müdürlüğü için e pasaport resmi web sayfasından randevu alınarak yapılmaktadır, web sitesinden ”e-pasaporta hemen başvur” kısmından aşağıda resimleriyle anlattığımız adımları takip ederek randevu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.Pasaport başvurusunda bulunmak isteyen yaşlı, hasta ve engelli vatandaşlarımızın işlemleri randevusuz olarak ta yapılmaktadır, unutulmamalı ki randevusuz müracaat işlemleri kısıtlı sayıdadır.e-Pasaport randevu işlemleri yalnızca resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir.
e-pasaport-randevu-al

1.Adım..yukarıda verdiğimiz link tıklanarak pasaport başvuru işlemi başlatılır..

e-pasaport-randevu-nasil-alinir2.Adımda ,açılan sayfadan ”Yeni Başvuru Yapmak İstiyorum” linki tıklanır..sayfa açıldığında başvurunuzun nereden yapılacağı sorulur.

e-pasaport-randevu-nasil -alinir

3.Adımda ”Başvurumu Türkiye’den Yapacağım” linki tıklanarak devam edilir.yeniaçılacak sayfada T.C Kimlik Kartınızın ve üzerinde T.C. Kimlik Numarasının olup olmadığı sorulacaktır.Bu sorulara evet  cevabı verdikten sonra bir sonraki adıma geçilir.

pasaport-randevu-alma-islemler4.Adımda açılan linkte, başvuru yapacağınız pasaport türü tıklanarak seçilir ve bir sonraki adaıma geçilir..

e-paspaort-randevu-nasil-alinir

5.Adımda pasaport başvurusunda bulunacağınız emniyet il ve ilçe müdürlüğünün bulunduğu il seçilir..Aşağıda birimlerimizin en erken gün ve saat için verilen randevu tarih ve saatleri görüntülenmektedir. Size uygun olan birimi sağ tarafında bulunan saat imgesini tıklayarak seçebilirsiniz. Tarih ve saat seçimini bir sonraki adımda kişisel bilgilerinizi girmenizin ardından açılacak takvimden seçebilirsiniz.

e-pasaport-randevusu-nasil-alinir6.Adımda size uygun ilgili emniyet müdürlüğü seçimi yapılarak devam edilir.

e-pasaport-randevusu-al

7.Adımda açılan sayfada sizden kimlik bilgileriniz isteniyor.Uygun alanlara bilgilerinizi tam olarak girdikten sonra güvenlik kodunuda  girerek devam tuşuna tıklayınız

E Pasaport Randevusu Nasıl Alınır?” da bir yorum

  1. ramazan

    randevu almak için uğraştım mail adres şifremi unuttuğumdan giremedim sonradan girdiğimdede hesabım sıfırlandı..tekrar müracat için girdiğimde mail adresiniz kayıtlıdır deniliyor.iptal içinde referans numarası istiyor bilmediğimden işlem yapamıyorum ne yapmalıyım..

    1. pasaport Gönderi yazarı

      Acil Pasaport Hattına 09:00/18:00 Saatleri Arasında +90 312 462 91 46 ve 47 Nolu Telefonlardan Ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir