Londra Başkonsolosluğu E Pasaport Randevu,Pasaport İşlemleri

Tarafından   02/17/2015

epasaport-randevu-londraİngiltere E Pasaport Randevu Londra Başkonsolosluğu.TC Londra Başkonsolosluğun yeni pasaport başvurusu için e pasaport randevusu nereden alınır?.Londra Başkonsolosluğu e pasaport başvurusu için gerekli belgeler neler? ..İngiltere’de Londra ve çevresinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları e pasaport randevularını nereden alacak?..Londra Başkonsolosluğundan günü geçen e pasaport yenileme işlemleri nasıl yapılır?Londra konsolosluk yeni pasaport çıkarma fiyatı kaç para?
Posta adresi:
Rutland Lodge Rutland Gardens,
Knightsbridge
London SW7 1BW,
United Kingdom
Telefon: 020 7591 6900
Faks: 020 75 91 6911
Konsolosluk randevu sisteminde yapılan yeni düzenlemelerle artık E Pasaport Randevusu www.konsolosluk.gov.tr adresi üzerinden alınacak.Pasaport süresi sona eren,pasaportundaki vize sayfaları dolan,herhangi bir nedenle pasaportu yıpranmış,kulanılamayacak durumda olan veya gri veya yeşil pasaport sahibi iken umuma mahsus pasaport almak isteyen vatandaşların, umuma mahsus yeni pasaport çıkartmak için aşağıdaki belgelerle birlikte pasaport randevusu alarak ilgili konsolosluğa başvurmaları gerekmektedir.
Yurtdışındaki dış temsilciliklerimize pasaport başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlarımız 1 Ocak 2015 tarihi itibariyle randevu müracaatlarını www.konsolosluk.gov.tr web sitesi üzerinden yapmaları gerekmektedir.
01 Ocak 2015 itibariyle www.epasaport.gov.tr internet sitesinden başkonsolosluklar için pasaport müracaat randevusu alınmamaktadır.
Yeni pasaport başvurusu için istenen belgeler randevu aldığınızda e posta adresine gönderilecektir.
Pasaport Çıkartma İşlemi Şşçn Gerekli Belgeler;Başvuru Yöntemi: Şahsen başvuru ve randevu zorunludur.

  • Yeni pasaport isteme formu .
  • Halen kullandığınız pasaport
  • 2 adet fotoğraf
  • Nüfus cüzdanı
  • Gerekli harç ve posta ücreti
  • E-pasaport randevularında karşılaşılan en önemli aksaklığın BİYOMETRİK FOTOĞRAF standardı konusunda yaşanmakta olduğu gözlemlenmiştir. Vatandaşlarımızın standarda uygun fotoğraf getirmesinin sorunları azaltacağı düşünülmektedir. Fotoğraflarda şu noktalar önemlidir; arka fonKAR BEYAZI olmalı, ağız kapalı tutulmalı, doğrudan kameraya bakılmalı, boyutları 50×60 mm olmalıdır. Daha ayrıntılı bilgi, açıklama ve örnekler için lütfen www.konsolosluk.gov.tr sitesini ziyaret ediniz.
   E-Pasaportlarının Başkonsolosluğumuza ulaştığına dair e-posta uyarısı alan vatandaşlarımız, iptal edilmemiş pasaportları ile birlikte öğleden sonra saat 14:30 ile 15:30 arası Başkonsolosluğumuza gelip E-Pasaportlarını teslim alabilirler.
   e-pasaport-randevu-londra-baskonsoloslugu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir