Pasaport Harçları ve Defter Bedelleri Hangi Bankalara Yatırılır?

Tarafından   02/28/2015

pasaport-harclari-2015Pasaport Harçları hangi bankalara yatırılacak?pasaport harçları hangi bankaya yatırılır? pasaport ücretleri nereye yatırılır?pasaporet harçları nereye ödenir?pasapor ücretleri hangi bankaya yatırılır?
Yeni Pasaport başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız,pasaport harçlarını ve defter bedellerini;Türkiye Halk Bankası ,Türkiye İş Bankası ,Türkiye Vakıflar Bankası, Akbank,Albaraka Türk Katılım Bankası,Ziraat Bankası ,Alternatif Bank, Anadolubank,Bank Asya,Citibank,Denizbank,BurganBank,Finansbank,Fortisbank,Garanti Bankası,HSBC Bank,ING Bank ,Kuveyt Türk Katılım Bankası,Şekerbank,Tekstilbank ,TurkishBank,Turkland Bank,Türk Ekonomi Bankası (TEB) ,Türkiye Finans Katılım Bankası,Yapı ve Kredi Bankası şubelerinden yatırabilirler..
Pasaport harçı yatıran vatandaşlarımızın bankadan alacakları dekontlarda mutlaka TC Kimlik numarası, adı ve soyadı bulunmalıdır.Bankadan almış olduğunuz dekontlar daha sonradan değiştirilmesi mümkün olmadığı için harç miktarınızı başvuruda bulunduğunuz pasaport sürenize uygun olarak yatırmanız önem arz etmektedir. Yatırılacak harç ve defter bedelleri dekontlarına banka tarafından “tahsil edilmiştir” kaşesinin basılması, 1.nüshasının vatandaşa verilmesi ve dekontta, tahsilatı yapan memurun ıslak imzasının bulunması gerekmektedir.pasaport-harçları-nereye-yatırılır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir