YENİ BİYOMETRİK E PASAPORT ÇIKARTMA ÜCRETİ HARCI 2016

Tarafından   05/20/2016

Avrupa Birliği, Türkiye’ye biyometrik pasaportlar için sene sonuna kadar süre verdi. Biyometrik pasaportu olmayan vatandaş AB üyesi ülkelere giriş yapammıyacak.Peki yeni biyometrik pasaport başvurusu yapacak vatandaş yeni pasaport için kaç para ödeyecek? İşte yeni biyometrik ,AB ülkelerine uyumlu 2016 epasaport defter bedeli ve harç ücretleri ;yeni-biyometrik-epasaport-ucreti-harci

Yurtiçinde ve yurtdışında 1 Haziran’dan itibaren pasaportlar yenilenecek. Pasaportu olanlar Yeni çipli pasaport çıkartmak için sadece cüzdan bedeli ödeyecek..Pasaportun süresi varsa sadece cüzdan bedeli alınacak. Pasaportu olanlar bu bedeli ödeyecek.yeni-cipli-pasaport-ucretleri

Yeni çipli pasaport başvurusu yurtiçinden e-pasaport randevu sayfasından ,yurtdışından işe e-konsolosluk sayfasından randevu alınarak yapılır.

Pasaport defter ve harç bedelleri her yıl Maliye Bakanlığı tarafından belirlenmekte ve 492 Sayılı Harçlar Kanununa bağlı Harçlar Kanunu Genel Tebliği (6) sayılı tarife ve Değerli Kağıtlar Kanunu Genel Tebliği ile Resmi Gazetede yayımlanmaktadır.

01.06.2010 tarihinden itibaren umuma mahsus, hususi ya da hizmet e-Pasaportu almak isteyen başvuru sahipleri; Pasaport defter bedellerini “pasaport defter bedeli” adı altında, Harç bedelleri ise “e-Pasaport harç bedeli” adı altında, Maliye Bakanlığı’na bağlı il/ilçenin defterdarlık/malmüdürlüklerine, veznelerine veya Maliye Bakanlığı ile sözleşmesi bulunan aşağıdaki bankalara yatırabilir.
Alınacak dekontlarda mutlaka TC Kimlik numaranız, adınız ve soyadınız bulunmalıdır. Dekontlar daha sonradan değiştirilemediği için harç miktarınızı pasaport sürenize uygun olarak yatırmanız önem arz etmektedir. Yatırılacak harç ve defter bedelleri dekontlarına “tahsil edilmiştir” kaşesinin basılması, 1.nüshasının vatandaşa verilmesi ve dekontta, tahsilatı yapan memurun ıslak imzasının bulunması gerekmektedir.

Akbank  Aktifbank  Albaraka Türk Katılım Bankası
 Alternatif Bank  Anadolubank  Arap Türk Bankası
 Citibank  Denizbank  BurganBank
 FibaBanka  Finansbank  Garanti Bankası
 HSBC Bank  ING Bank  Kuveyt Türk Katılım Bankası
 Odeabank  Şekerbank  T.C. Ziraat Bankası
  ICBC Turkey Bank A.Ş.  TurkishBank  Turkland Bank
 Türk Ekonomi Bankası (TEB)  Türkiye Finans Katılım Bankası  Türkiye Halk Bankası
 Türkiye İş Bankası  Türkiye Vakıflar Bankası  Yapı ve Kredi Bankası
 Ziraat Katılım Bankası

Yurtiçinden e-pasaport başvurusu yapmak için tıklayınız

Yurtdışından e-pasaport başvurusu yapmak için tıklayınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir