Yeni pasaport kaç günde çıkar?

Tarafından   08/29/2015

yeni-pasaport-kac-gunde-cikarPasaport kaç günde çıkar? yeni e pasaport başvurusu kaç günde sonuçlanır?yeni pasaport kaç günde çıkar? yeni pasaport kaç günde teslim edilir? pasaport kaç günde gelir?

Yeni pasaport başvurularında en büyük sıkıntı başvuruların zamanında yapılmaması.Kısacası pasaport başvuruları her zaman son güne bırakılıyor.
Yeni pasaport başvurusunda bulunacak vatandaş yurtdışına çıkış tarihinden 1 hafta önce  pasaport başburusu yapıyor.Pasaport bsım merkezindeki yoğunluk nedeni ile doğal olarak 1 hafta içersinde yeni pasaport adrese teslim edilemiyor.Buda vatandaşların istenmeyen durumla karşılaşmasına neden oluyor.

Yeni pasaport başvurusu ne kadar sürer?

Yeni pasaport başvuru işlemi ortalama olarak 5-10 dk. içinde tamamlanmaktadır. Başvuru sırasında alınan bilgiler yaklaşık 30 saniye içinde güvenlikli elektronik ortamda pasaport düzenleme merkezine ulaştırılmakta ve kişiselleştirme (baskı/yazım) sırasına girmektedir.

Pasaport kaç günde çıkar?

Yurt içinden yapılan yeni pasaport başvuruları: Pasaport başvurularının yurt içinde ortalama olarak 5 – 7 günde teslim edilmektedir.

Yurt dışından yapılan yeni pasaport başvuruları: Pasaport başvurularının yurt dışında ortalama olarak 7 – 10 günde teslim edilmektedir.

Yeni pasaport başvurusunda bulunacak vatandaşlar seyahate çıkmadan en az 15 gün önceden başvuru yapmanız önemlidir.

e -pasaport-ne-zaman-cıkar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir