Yeni Pasaport (parmak izli pasaport) ücreti ne kadar? 2016

Tarafından   03/30/2016

Yeni parmak izli pasaport geçiş işlemleri nasıl yapılacak? Yeni parmak izli pasaport çıkartma ücreti kaç para? eski pasaportlar yeni pasaportla nasıl değiştirlecek? Yeni parmak izli pasaport almak zorunlu mu?
Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, yeni çıkartılan parmak izli pasaportlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Mevcut pasaportlarını parmak izli pasaportlar ile değiştirmek isteyen vatandaşların aklındaki soru ise bu işlemin maliyeti. Yeni pasaportlara geçiş hakkında merak edilenleri sizler için yazdık.yeni-parmak-izli-pasaport-basvurusu

Son haftalarda gündemi oldukça meşgul eden konulardan biri de AB ile vizelerin kaldırılması. Çalışmalar tüm hızıyla sürerken görüşmelerin devam ettiğini ve AB ülkelerine seyehatte vizenin kaldırılması konusunun önümüzdeki aylarda resmen açıklanacağını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dahil bir çok yetkili açıklamıştı. Son olarak AB Bakanı Volkan Bozkır vize ve pasaport için yeni açıklamalarda bulundu. Bakan Bozkır, “Vizeler iki ay içinde ya kalkacak ya da kalmayacak” dedi. Bozkır ayrıca açıklamalarında parmak izli pasaportlara geçiş yapılırken vatandaşların ne kadar ücret ödeyeceğini de açıkladı.

Yeni parmak izli pasaportlara geçiş yapacak vatandaşlarımızdan eğer geçerliliğini sürdüren pasaportları varsa ikinci bir harç ücreti alınmayacak. Sadece defter bedeli alınarak vatandaşların mağdur olması önlenecek. Mevcut pasaportunuzun kaç yıllık süresi varsa yeni aldığınız parmak izli pasaportun da süresi o kadar işlenecek.

Ayrıca AB Bakanı Volkan Bozkır, pasaport harçlarının yüksek olduğu söylemle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir