Yurtdışından E Pasaport Randevusu Alma

Tarafından   02/14/2015

yurtdıiı-epasaport-randevuYurtdışı Pasaport Müracaat/Başvuru Randevu işlemleri: E PASAPORT RANDEVU
Yurtdışından nasıl e pasaport randevusu alınır? Yurtdışındaki konsoloslluklardan nasıl pasaport randevusu alınır?Yurtdışı pasaport müraacatı nasıl yapılır? Konsolosluk yeni pasaport başvurusu naıl yapılır?Konsolosluk e pasaport randevu sorgulaması ..
Yurtdışında yaşayan veyahut geçiçi süre içiin yurt dışında bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, yeni pasaport başvurusu,günü geçen pasaportun yenilemmesi,yeni doğan çoçukların pasaporta kaydettirmek ya da kayıp pasaport müraacatları için e konsolosluk sisstemi üzerinden e pasaport randevu almaları gerekmektedir.
Yurtdışından Pasaport müracaatında bulunacak vatandaşlarımız 1 Ocak 2015 tarihi itibariyle randevu almak için www.konsolosluk.gov.tr web sitesine yönlendirileceklerdir. Artık E pasaport web sitesi üzerinden Yurtdışı temsilcilikler için randevu verilmeyecektir. 1 Ocak 2015 tarihi itibariyle e pasaport randevu sitesi pasaport.egm.gov.tr sadece Yurtiçi pasaport müracaatları için randevu hizmeti verecektir.
İlgili konsolosluklardan e paspaort randevusu alırken her pasaport için ayrı ayrı randevu alınmalıdır..Yeni pasaportların basımı Ankara Gölbaşı’nda yapıldığından dolayı yeni pasaportların tesli süreleri yoğunluk durumuna göre değişebilir.Yeni pasaport başvurusu yaparken müraacatlarınızı son güne bırakmayın..
Kayıp pasaport başvuruları Türkiye’de ki resmi kurumlarla yapılacak resmi yazışmalar nedeniyle yeni pasaport çıkartma süresinden daha uzun sürebilir.
YURTDIŞINDAN YENİ PASAPORT MÜRACAATI NASIL AYPILIR?
Elektronik Pasaport başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımızın www.konsolosluk.gov.tr web sayfasından randevu almaları gerekmektedir.
Başvuru için gerekli Evrak;
Randevu (randevusuz başvuru kabul edilmemektedir.) www.konsolosluk.gov.tr
Nüfus Cüzdanı (T.C. Kimlik numarası olmalıdır, aksi takdirde aynı güne Nüfus Cüzdanı yenilemek için lütfen www.konsolosluk.gov.tr adresinden randevu alınız.)
Pasaport
Yeni pasaport formu (formu yazıcıdan almak için burayı tıklayınız).
1 adet (biyometrik fotoğraf (50×60 mm ve arka plandaki fon beyaz olmalı) Biyometrik Fotoğraf Konusunda Ayrıntılı Bilgi ve örnekler için lütfen tıklayınız.
Başvuru Yöntemi: Şahsen başvuru ve randevu zorunludur.
E-pasaport randevularında karşılaşılan en önemli aksaklığın BİYOMETRİK FOTOĞRAF standardı konusunda yaşanmakta olduğu gözlemlenmiştir. Vatandaşlarımızın standarda uygun fotoğraf getirmesinin sorunları azaltacağı düşünülmektedir. Fotoğraflarda şu noktalar önemlidir; arka fonKAR BEYAZI olmalı, ağız kapalı tutulmalı, doğrudan kameraya bakılmalı, boyutları 50×60 mm olmalıdır. Daha ayrıntılı bilgi, açıklama ve örnekler için lütfen www.konsolosluk.gov.tr sitesini ziyaret ediniz.
E-Pasaportlarının Başkonsolosluğumuza ulaştığına dair e-posta uyarısı alan vatandaşlarımız, iptal edilmemiş pasaportları ile birlikte ilgili konsolosluğa gelip E-Pasaportlarını teslim alabilirler.

YURTDIŞINDAN PASAPORT RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

e-pasaport-randevu-al-konsolosluk

Yurtdışından E Pasaport Randevusu Alma” da bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir