Zürich Başkonsolosluğu E Pasaport Randevu Alma

Tarafından   02/26/2015

epasaport-randevu-zürichİsviçre’de ki Zürich Türk Başkonsolosluğundan yeni pasaport nasıl alınır? Eş ve çocuklar için E Pasaport Randevusu nasıl alınır?Zürich Başkonsolosluğundan yeni pasaport almak için e pasaport randevusu nereden alınır?Zürich Başkonsolosluğu e pasaport başvurusu için gerekli belgeler neler? İsviçre’de Zürich ve çevresinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları e pasaport randevularını nereden alacak?Zürich Başkonsolosluğundan günü geçen e pasaport yenileme işlemleri nasıl yapılır?Zürich konsolosluk yeni pasaport çıkarma fiyatı kaç para?
Konsolosluk randevu sisteminde yapılan yeni düzenlemelerle artık E Pasaport Randevusu www.konsolosluk.gov.tr adresi üzerinden alınacak.
Yurtdışındaki başkonsolosluklarımıza pasaport başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlarımız 1 Ocak 2015 tarihi itibariyle randevu müracaatlarını www.konsolosluk.gov.tr web sitesi üzerinden yapmaları gerekmektedir.
01 Ocak 2015 itibariyle www.epasaport.gov.tr internet sitesinden başkonsolosluklar için pasaport müracaat randevusu alınmamaktadır.Yeni pasaport başvurusu için istenen belgeler randevu aldığınızda e posta adresine gönderilecektir.e-pasaportlar 10 yıl geçerli olacak şekilde düzenlenebilmektedir.her şahıs için ayrı pasaport düzenlenmektedir çoçuklar içinde ayrı pasaport verilmktedir e-pasaportlarda refakat kayıdı bulunmamaktadır. Mevcut pasaportunun süresi dolan veya yeni pasaport almak isteyen vatandaşlarımızın, “e-pasaport” almak için www.konsolosluk.gov.tr adresindeki internet sitesinden online olarak randevu almaları gerekmektedir.
Randevu alan vatandaşlarımız, randevu tarih ve saatinde ilgili başkonsolosluğumuza müracaat etmeleri gerekmektedir. 18 yaşından küçük çocuklar anne ve babaları ile birlikte gelmelidir.Randevu aldığınız ilgili Başkonsolosluğumuza gelmeden önce lütfen işlemler için gerekli belgelere sahip olduğunuzdan emin olunuz.Pasaport müracaatı sırasında getirilmesi gereken belgeler için www.konsolosluk.gov.tr adresinden bilgi alınabilir. ÖNEMLİ AYRINTI: E-PASAPORT İÇİN GETİRİLECEK BİYOMETRİK FOTOĞRAF MUTLAKA 50X60 mm. BOYUTLARINDA VE ARKA FONU KAR BEYAZ OLMALIDIR.
E-PASAPORT HARÇLARI:
CÜZDAN HARİÇ SÜRE ÜCRETLERİ PASAPORT CÜZDANI + SÜRE VE POSTA ÜCRETİ
6 AY SÜRE İÇİN : 47 CHF 87 CHF
1 YIL SÜRE İÇİN : 68 CHF 108 CHF
2 YIL SÜRE İÇİN : 111 CHF 151 CHF
3 YIL SÜRE İÇİN : 157 CHF 197 CHF
3 YILDAN FAZLA SÜRE İÇİN: 221 CHF 261 CHF
İSVİÇRE İÇİ İADELİ TAAHHÜTLÜ POSTA ÜCRETİ İLAVETEN: 6 CHF
E-pasaportlarının Başkonsolosluğumuza ulaştığı bilgisini alan ve Epasaportlarını Posta yolu ile teslim almak istemeyen vatandaşlarımız haftaiçi 08:30 – 12:00 saatleri arasında pasaportlarını teslim alabilirler. Teslim esnasında eski pasaportunuzu ve nüfus cüzdanınızı yanınızda bulundurunuz.
e-pasaport-randevu-al-zürich-konsolosluk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir